EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU
v našej CMŠ v týždni
25.9. – 29.9.2023
Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe. Tento týždeň je určený naozaj pre každého – bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti. Mal by spojiť jednotlivcov, štátne a verejné orgány a súkromný sektor. Hlavnou témou zostáva výstižné „#BeActive“ – činorodosť, ktorá má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne. Do tohto projektu sa zapojila celá naša MŠ v jednotlivých triedach ( Malé/ Stredné a Veľké rybičky ).
SKUTOČNE ZDRAVÁ ŠKOLA
v našej CMŠ počas celého šk. roka 2023/2024
Skutočne zdravá škola je komplexný program kvalitného a udržateľného stravovania a neformálneho vzdelávania o jedle a výžive pre materské, základné a stredné školy, ktorý pomáhá v rozvoji kultúry zdravého stravovania a učí žiakov, odkiaľ jedlo pochádza, ako vzniká, ako vplýva na náš organizmus, ale aj to, ako ovplyvňuje svet, v ktorom žijeme. Zároveň prostredníctvom nášho programu pomáhame dostať kvalitné, čerstvé a sezónne produkty od domácich výrobcov a pestovateľov do slovenských škôl a školských jedální. Naša CMŠ sa bude postupne zapájať do aktivít počas celého roka.
TÝŽDEŇ OLYMPIJSKÝCH AKTIVÍT
Motto: „Uč sa, hýb sa, objavuj“
v našej CMŠ počas mesiacov máj- jún 2024
Olympijský deň je oveľa viac než len športové podujatie, je to deň, keď sa každý človek vo svete môže stať aktívnym, môže sa dozvedieť o olympijských hodnotách a objaviť nové športy. Olympizmus je životná filozofia, oslavujúca a vyvážene spájajúca telesnú zdatnosť, vôľu a ducha. Spojením športu s kultúrou a výchovou sa olympizmus snaží o utvorenie spôsobu života, založeného na radosti z vynaloženého úsilia, výchovnej hodnote dobrého príkladu a na rešpektovaní všeobecných základných etických princípov.
ZDRAVÉ OČI UŽ V ŠKOLKE
Program Zdravé oči už v škôlke je určený deťom od troch do šiestich rokov. V tomto veku je možné zachytiť začínajúce očné poruchy a ochorenia. Je nevyhnutné, aby sa poruchy zraku identifikovali už v ranom veku a ihneď sa začal proces ich liečby, korekcie a kompenzácie. Systém preventívnej kontroly zraku u očných lekárov v podmienkach Slovenskej republiky nie je nastavený a rodičia sami veľmi často nevedia identifikovať prvé prejavy zrakových problémov svojich detí. To spôsobuje, že k očnému lekárovi prichádzajú až v čase, keď je zraková porucha už intenzívne rozvinutá. Vtedy už ale môže byť na naštartovanie efektívnej liečby a korekcie neskoro.