• Kolektív CMŠ

20.08.2023 11:51 | viac »
  • PaedDr. Daniela Bartošová UČITEĽKA STREDNÉ RYBIČKY
    VIERA V BOHA: je jeden z poznatkov, ktorý mi odovzdali a vštepovali moji rodičia. Dodáva mi silu, radosť, útočisko, obohatenie, pravidlá ako žiť. Viera v Boha mi dodáva pocit bezpečia.
    DIEŤA: Boh stvoril muža a ženu a obdaril ich najcennejším darom, ktorý dostali do opatery. Poveril ich jednou z najdôležitejších úloh rodiny -  rozvíjať talenty a schopnosti dieťaťa. Naša cirkevná materská škola ako inštitúcia dopomáha rodinám, obohacuje a dopĺňa rodinnú výchovu v rozvoji detí v oblastí psychomotorickej, kognitívnej a sociálno- emocionálnej. Výhodou pre naše deti je, že naša cirkevná materská škola detí rozvíja v oblasti duchovnej a morálnej cez zážitkové učenie prostredníctvom hier, výtvarných, pohybových, dramatických a rôzných výchovno - vzdelávacích aktivít.

11.03.2024 17:33 | viac »
  • Mgr. Klaudia Geletková UČITEĽKA MALÉ RYBIČKY
    Viera v Boha je pre mňa cestou k Bohu a Boh mi dáva všetko, dáva mi život, dáva mi nádej, vieru, lásku, dáva mi duchovnú radosť, dáva mi premnoho milostí ... a dieťa je ten najúžasnejší Boží dar a ja ako učiteľ mám tu výsadu prispieť  k  jeho rozvoju. Preto mojou úlohou je robiť to čo najlepšie a hlavne s láskou.

20.08.2023 13:26 | viac »
  • Katarína Hodálová UČITEĽKA STREDNÉ RYBIČKY
    Čo pre mňa znamená VIERA V BOHA? Až donedávna sa mi odpoveď na túto otázku zdala taká jednoduchá. Vtedy som pod slovom viera rozumela iba náboženstvo. Dnes, už dobre viem že je to všetko, čo človek môže mať – zmysel života. Boh mi každým dňom pomáha prekonávať prekážky a nástrahy. Viera v Boha človeka aj vychováva a presne takto sa chcem aj ja podieľať na výchove tých najmenších, aby aj ich cesta viedla k Bohu – k tomu pravému zmyslu života. Brať učiteľstvo ako poslanie, nie ako povolanie .... a dodržať slová Ježiša: „Nechajte maličkých prísť ku mne...“

20.08.2023 11:49 | viac »
  • Renáta Markowska UČITEĽKA VEĽKÉ RYBIČKY
    Viera v Boha  je pre mňa všetko, je to vzťah so živým Bohom, ktorý mi pomáha každý deň a v každej situácii.Viera v Boha je pre mňa opora v živote. Veriť znamená dôverovať, milovať, poslúchať a touto cestou sa snažím isť celý môj život.....Už od malička som veľmi túžila byť učiteľkou a tento sen sa mi aj splnil. Byť učiteľkou je pre mňa poslaním a cestou určenou zhora. Deti sú najkrajší a najvzácnejší ,, Boží dar" a  je mi cťou, že sa na ich ceste životom môžem podielať a priviesť ich k prežívaniu životodarného a uspokojujúceho vzťahu s Ježišom....
    20.08.2023 13:24 | viac »
  • Anna Hudáček Baronová  UČITEĽKA VEĽKÉ RYBIČKY
    Ďakujem Bohu za dar viery. Dáva zmysel a hodnotu môjmu životu. Viem, že všetko, čo sa v mojom živote deje, deje sa z Jeho vôle. I to, že sa môžem podieľať na výchove  a rozvoji tých najmenších... A chcem to robiť ako najlepšie viem- s láskou v srdci a Božou pomocou.
    20.08.2023 13:25 | viac »
  • Ing. Dominika Pacáková UČITEĽKA MALÉ RYBIČKY
    Viera v Boha, ktorý je Láska, mi pomáha aj pri práci s deťmi. Nič iné, len láska je schopná premieňať svet k lepšiemu. A niekedy stačí pozrieť sa len okolo seba a vidím veľa dobrých, dobrosrdečných a dobroprajných ľudí, ktorí dokážu premieňať svoje najbližšie okolie a tým sa tá malá čiastka sveta okolo nich stáva lepšou. A to môže každý z nás. Aj ja...ak budem úprimne veriť v Boha, cez vieru uverím v Lásku, láska ma oduševní a ja môžem robiť svet lepším.
    20.08.2023 11:47 | viac »
  • P. upratovačka: Cecília Rimbalová

P. ekonómky: Mgr. Vladimíra Kandrová
                            Ing. Katarína Oláhová